Snapchat ortaya çıktığı günden itibaren kullanıcılarına benzersiz özellikler sunması ile tanınan bir mobil uygulama olma konumunu her zaman korudu. Bu tutumunu özelliklerini geliştirmek için ne derecede başarılı hale getirdi bilinmez fakat Snapchat’in diğer platformlarda olmayan öncü özellikleri kendisine ait bir sadık kitle oluşturmasındaki en önemli yön diyebiliriz.

Whatsapp’ın story özelliğini kopyaladığı günlerde artık Snapchat bitiyor mu gibi haberler duysak da teknolojiyi ve girişimlerini yakından takip edenler için Snapchat’in bu durumdan kısa sürede etkilenmeyeceği yorumunu yapmak doğruydu. Elinde bulundurduğu kitlenin Snapchat üzerinde zaman geçirmesi diğer platformlarda daha az zaman geçirmeleri gibi sebepler kullanıcılarında çok büyük bir düşüş olmamasına neden oldu.

ne olacak snapchatin hali

Üretilen içeriklerin kıyaslanması durumunu göz attığımızda ise Whatsapp ve Facebook kullanıcı sayıları olarak Snapchat’in asla rekabet edemeyeceği platformlardı. Zaten Facebook Growth ekibi story özelliğini alırken de Snapchat’in ileride bu alanda tekil durumda olma ihtimalini göz önünde bulundurmuştu. Siz de ne olacak bu snapchatin hali dediniz değil mi?

Ne olacak bu Snapchatin Hali

Girişimcilik seminerlerinde yada başarılı insanların konuşmalarında her zaman, nasıl başarılı olunduğundan ve sıfırdan bir şeyler yapmak için kişilerde olması gereken özelliklerden bahsedilir. Snapchat’in durumu da işte tam olarak bu noktada çok ilginç bir hal alıyor. Snapchat zaten hali hazırda milyonlarca kullanıcıya hitap eden bir uygulama iken bazı istatistiklerde önüne geçilemez bir düşüş yaşıyor. Yani şöyle düşünelim, eşsiz bir manzara ve doğayla baş başa bir konumda yaşıyorsunuz ama bir süre sonra bu harika görünüm sıradanlık etkileri yapmaya başlıyor. Artık sahip olduğunuz görüntü sizi eskisi gibi etkilemiyor yada daha mutlu olmanız için harekete geçme potansiyeliniz azalıyor. Snapchat’in şirket hedeflerinden bihaber olarak değerlendirme yapmamız gerekirse, Snapchat diğer şirketlerin çok sık yaşamadığı bir durumla karşı karşıya.

Umarım kurucuları da Ne olacak bu snapchatin hali der de uygulama buhranlı günlerden kurtulur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz