Iphone pil süresi nasıl uzun süre dayanır. İşte iphone sahiplerinin telefonlarını aldıktan sonraki birkaç ay içerisinde, arayışta oldukları konu için bir araştırma yaptık. Iphone işletim sistemi olanlar IOS ile birlikte gelen güncellemeler sonrasında “her yeni cihaz belirli yavaşlamalara sebep oluyor” şeklinde bir algı içerisinde. Bu her ne kadar teknik açıdan mümkün görünse de bu konuda yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor. Kasıtlı olarak çeşitli yavaşlamaların yapılacağı gibi bir teori de bir şirket yönetiminde asla yapılamayacak bir hata olarak tanımlanır.

Çeşitli donanım organizasyonları, telefonların yeni kullanılmaya başlanması ve bir süre sonraki kullanımlara arasındaki pil sürelerini inceliyor. Genelde kullanıcıları rahatsız edeceği düşünülmeyen sonuçlarla karşılaşılıyor. Hemen belirtmem gerekir ki Iphone cihazlar da kullanıcıları bu açıdan memnuniyetsiz bırakan sonuçlar vermiyor.

Iphone kullanıcıları ilk işletim sistemlerinden itibaren çeşitli önlemlerle batarya sürelerini uzatmayı başarıyor. Öyle ki ilk nesil cihazlarda ana ekrana düşen borsa bilgileri gibi çeşitli sayaçları kaldırarak daha iyi sonuçlar alınıyordu. Yazıda geçen öneriler tamamen deneyimlerden yararlanarak ortaya atılmış fikirlerden oluşuyor. Apple veya ios teknik destek ekibinin bu konularda resmi bir açıklaması yer almıyor.

Iphone pil süresi nasıl uzun süre dayanır detaylı anlatım

 1. Öncelikle Cihazınızın ayarlar menüsünden “genel” ve “arka planda uygulama yenile” bölümüne erişim sağlayın. Buradan arka planda uygulama yenile özelliğini kapatın. Bu noktada bir hatırlatma yapalım sizin için önemli olan uygulamalardan bildirimler almak istiyorsanız, uygulamaları teker teker inceleyin ve sadece gereksiz olanların yenilemesini kapatın.

  iphone pil süresi nasıl uzun süre gider arka planda uygulama yenileme
 2. Uygulama güncelleme işlemlerini kapatın. Cihazın gündelik kullanım arasında keyfi saatlerde uygulama güncellemesi işlemi yapmasını herkes istemez. Bu özelliği devre dışı bırakın. Belirli zamanlarda App Store menüsünü ve ardından uygulama güncelleme ekranını açarak güncellemelerinizi manuel olarak yapın. Kapatmak için ayarlar menüsü ve ardından Itunes&AppStore menüsünü ardından Güncellemeler özelliğini kapatın.

  iphone pil süresi nasıl uzun süre gider arka planda uygulama yenileme
 3. Ayarlar menüsünden Siri ve Arama menüsüne gelin ve burada az kullandığınızı düşündüğünüz özellikleri kapatın.

  siri ve arama pil ömrü batarya süresi
 4. Ayarlar menüsüne gelin ve Ekran ve Parlaklık ardından Otomatik Parlaklığı (TrueTone) devre dışı bırakın.

  ekran parlaklığı truetone özelliği iphone pil süresi
 5. Ayarlar menüsü Hücresel ve ardından Kişisel Erişim Noktası özelliğini devre dışı bırakın. Bu özellik cihazınızı modem gibi kullanabilmenizi sağlıyor. Telefondaki internetinizi bilgisayar ile paylaşmak isterseniz tekrar bu özelliği aktif edeceksiniz.

  iphone pil uzun süre gitmesi
 6. Ayarlar menüsü ardından Pil bölümüne girerek en fazla Pil harcadığınız uygulamalar ve i-phone özellikleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. İşte fırsat, daha çok pil tasarrufu için kapatmanız gereken uygulamaları öğrenebilirsiniz. Birçok iphone kullanıcısı bu ekranda kişisel erişim noktası özelliğinin çalıştığını görüyor.

  iphone şarjı uzun süre gitmesi
 7. Ayarlar menüsü ve ardından Lokasyon Servisi bölümüne gelerek. Lokasyonunuzu kullanmak isteyen uygulamalara müdahale edin. Bazı uygulamalarda çok sık lokasyon özelliklerini kullanırız. Örneğin adres bulurken haritalar, birisiyle whatsapp uygulamasında mesajlaşırken konum özellikleri gibi. Bu tür servisler hariç diğer konum servislerini kapatarak daha iyi bir pil tüketimi elde edin.
 8. Bluetooth  özelliğini devre dışı bırakın. Ayarlar menüsünden Bluetooth bölümünü açarak bu özelliği devre dışı bırakın. Eğer kablosuz kulaklık kullanıyorsanız bu özellik açık kalmaya devam etmeli.
 9. Ayarlar menüsü ve ardından gizlilik ve sonrasında Fitness Tracking özelliğini devre dışı bırakın. Bu özelliği kapatarak hakkınızda toplanan istatistikleri azaltacak fakat pil kullanım sürenize olumlu katkıda bulunacaksınız.

Batarya ömrünü nasıl uzatacağınız ve pil süresini nasıl artırmanız gerekiyor, bu konuyla ilgili bazı kullanıcıların ağır eleştirilerde bulunduğu konuları ise gelecek günlerde farklı bir yazıdan okuyabilirsiniz. Örneğin ek batarya kullanmak pile zarar verir mi, taşınabilir güç adaptörleri telefona zarar verir mi gibi konular yazı içerisinde yer alacak.

Iphone cihazlarda çıkan inceleme yazılarından haberdar olmak isterseniz, sosyal medya hesaplarından bizi takip edin. Daha fazla içerik veya inceleme yazısı isterseniz, ilgilendiğiniz konuları aşağıda bulunan e-posta adresine gönderin. En kısa sürede yanıt aradığınız sorularla ilgili bir araştırma yazısı yayınlanacak. Iphone pil süresi nasıl uzun süre dayanır konusu ile ilgili gelecek yazılarımızda tekrar birlikte olacağız.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz