Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanırım, internetten nasıl para kazanırım serisine başlamadan önce en çok soru aldığımız başlıklardan bir tanesidir. Popüler olmasının sebeplerini uzun uzun araştırmayın. Youtube sayesinde bir mecrada saatlerce zaman geçirmeye başladık. İşte bu sebepten dolayı buradan kazanç konusu da popüler hale gelmeye başladı. Oysa ki 2015 yılında Youtube üzerinden kazanç elde edildiğini biliyorduk. Üstelik bugünlere göre daha kolay ve daha yüksek kazançlar elde ediyorduk.

youtube üzerinden nasıl para kazanılır

Youtube üzerinden nasıl para kazanırım konusunu iki yola çıkaralım. Bunlar yine kanalınızın gösterim ve abone sayısını yükseltmek ile kanalınızda bir hizmet veya ürünün tanıtımını yapmak olarak kategorize edilir. Zaten bu konu hakkında bir önceki yazımda da örneklerle açıklama yapmıştır.

youtube, içerik üreterek binlerce kişiye ulaşmanıza yardım eder

Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanırım Nereden Başlarım?

Youtube kanalından ürün satarak kazanç sağlamak için ürün odaklı tanıtımlar üzerine hazırlayacağım içeriklere ileride göz atın. Bu içeriklerde yazılım yeteneklerine ve ürün geliştirme süreçlerine dayalı bilgiler paylaşacağım. Şimdilik burada nasıl daha fazla etkileşim alırsınız, bu konuda destekleyici bilgiler vereceğim.

youtube üzerinden içerik oluşturma akademisi ile nasıl kazanılır

Youtube şu an ülkemizde ve dünyada en avantajlı reklam yayıncılığı avantajlarını sunuyor. Youtube üzerinde kazanç sağlamak ise 2019 ve 2020 yılı için konuşacak olursak, oldukça zor. Bu zorlukları aştığınızda ise 7/24 gelir sağladığınız bir iş yeriniz olacak gibi düşünebilirsiniz. Önceki başlıklarda söylediğim burada da geçerli. Belki bir video ile tüm gündem seni konuşur belki yüzlerce içeriğin(bu çok olası değil) çok az etkileşim alır. Bu sebeple aşağıda direkt denenmiş ve yeteneğiniz ne olursa olsun yaptığınız iş ve hedefinize katkı sağlayacak denenmiş etkili taktikler vereceğim. Yanlarında da basitçe açıklamalar yapacağım. Eğer sorularınız olursa yorum bırakmaktan çekinmeyin.

youtube gelir elde etmek için başvuru yapmak

Youtube İçin Ek Geliri Hızlı Artırmak İsteyenlere 5 Temel Öneri

  1. Uzun İçerikler Oluştur: Uzun içerikler izleyicileri daha çok kanalında tutar. Elbette içerik uzadıkça dikkat azalır videodan çıkanların sayısı artar. Yine de uzun videolar amatörler için önerilir. Bu sayede daha çok geri bildirim alırsınız. Kendinizi tekrarlama olasılığınız artacağı için her videoda farklı konulara odaklanmanız kolaylaşır. Uzun içerik 20 dakikadan fazla süren videolardır. Eğer içerikleriniz sevilirse, kullanıcılar içeriğinizle daha çok etkileşime geçecektir. Youtube üzerinde yorum yapılan videoların çoğu uzun içeriklerdir.
  2. Periyodik Güncelleme: Birkaç video yayınlayıp etkilerini ölçümlemek için yanlış platformdasın. Youtube yüzlerce konudan onlarca video üreten yayıncıların etkisine girdi. Bu sebeple odağını platforma vermeli ve sürekli içerik üretmeye odaklanmalısın. Deneme sayın arttıkça başarı olasılığın artacaktır.
  3. Küçük Resimlere Önem Verin: Thumb görseller de denilen Youtube küçük resimleri her videonun görünür resmidir. Bu görseller listelerde, arama ve önerilen alanlarda tıklanmayı sağlayan en büyük faktördür. Bu görselleri oluştururken daha çok çalış. Dikkat çekmeye odaklan.
  4. Konu Seçiminde Yanılma: Influencer danışmanlığı yaparken en çok karşılaştığımız yanlış, ekosistemin yanlış okunması oluyor. İçerik üreticileri en çok konuşulan konu hakkında içerikler üretmeye odaklanıyor. Oysa ki farklı konularda da içerik üretmek eğer dikkat çekici bir içerik oluşturulursa o alandaki dikkatin tamamen kanala çekileceği anlamına gelir. Bu sebeple popüler konuların yanında mutlaka farklı olan içerikler de üretmeye odaklanın.
  5. Şablondan Uzak Durun: “Herkese Merhaba Ben….” demek zorunda değilsin. Odaklandığın konu popüler olmasın. Bir gün senin ürettiğin içerik de popüler olabilir. Bu mantıktan uzaklaşmadan yayınlarını yap. Her video içeriğin farklılıklar sunsun. Kullanıcılara sıradan içerikler üreten ünlüler aklına geliyor değil mi? Bunları başarılı buluyorsun çünkü binlerce kişiye ulaşıyorlar? Merak etmeyin adını bile duymadığınız binlerce web sitesi vardı ve şimdi yoklar. Bunlar da her konudan içerik üreteceğim hedefiyle çöp olup gittiler.

Youtube üzerinden nasıl para kazanırım sorusunun cevabı diğerlerine göre daha kolay. Bu mecrada en çok kazananlar, yüzlerini göstererek çekim yapanlar oluyor. Nasıl göründüğünün ne kadar akıcı konuştuğunun çok fazla önemi yok. Kameran çok kötü olmasın yeter. Sürekli içerik oluşturursan ve bunu yaparken fazla zaman harcamadan içerik oluşturuyorsan zamanla daha hızlı şekilde içerikler üretirsin. Bu da Youtube üzerinden gelir elde etmen için en büyük başlangıcın olacaktır.

youtube üzerinden kazanç elde etmek için adımlar

Şu anki koşullara göre 4000 saat izlenme ve 1000 abonesi olan kanallar Youtube üzerinden para kazanmaya başlamaya hak kazanıyor. Youtube’dan para kazanmak istiyorsanız serinin diğer yazılarını mutlaka okumalısınız. Ayrıca ülkemizde e-ticarete sektörüne kazandırdığımız değerler konusuna da göz atın, bu yazının bonusu olsun. Eğlenceli bir okuma önerisi olacağını düşünüyorum 🙂 Şimdiden kanalınızda başarılar dilerim.

youtube kazançları elde etmek

https://teknofesor.com/e-ticaret-sektorune-kazandirdiklarimiz/

Faydalı içerikleri lütfen takip etmeye devam edin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here