Elon musk’ın robotlar hakkında yaptığı tahminler kabus gibi!

Twitter kullanıcısı Alex Medina, Boston Dynamics’in geçtiğimiz günlerde yayınladığı videoya atıfta bulundu. Hatırladığınız gibi videoda prototip Atlas, bir parkurda engellerin üzerinden aşıyor ve ters takla atıyordu!  Elon Musk’a ‘Hepimiz öldük’ tweetini atan Medina’ya Elon Musk’ın cevabı gecikmedi: “Bu daha hiçbir şey! Birkaç yıl içinde prototip o kadar hızlı hareket edecek ki onu görebilmek için stroboskopa ihtiyacın olacak. Tatlı hayaller…”

Atlas robotu “Dünyanın en dinamik insanımsısı” olarak lanse edilmişti fakat bu inanılmaz gelişme yakında yapay zeka tarafından gölgede bırakılabilir. Tesla CEO’su ürkütücü tweet’inin ardından gelecek için uyarılarda bulunarak, böyle bir teknolojinin başıboş bırakılmaması gerektiğini söyledi.

elon musk insansı robot
elon musk insansı robotların geleceği hakkında korkuttu

“Yapay zeka ve robotikleri; Yemek, su ,ilaçlar ve araçlar gibi belli bir düzene sokmamız gerek. Toplumsal riskler, toplumsal gözetmenlik gerektirir. FAA’dan(Federal havacılık kurumu) kurtulmak havacılığı daha güvenli hale getirmez. Belli bir amaç için varlar.”

Yani Musk basitçe şimdiye kadar yapılmış bütün fütüristik korku filmlerinin pekte hayali olmadığını belirtiyor.Ve bu teknoloji dehasının ilk uyarısı değil. Eylül ayındaki tweet’inde Musk, yapay zekanın 3.Dünya Savaşını ateşe verecek kıvılcım olacağını söylemişti. “Çin,Rusya ve güçlü bilgisiyar teknolojisine sahip bütün ülkeler. Yapay zeka üstünlüğü için ulusal seviyede yapılacak rekabet 3.Dünya Savaşının sebebi olacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz